Baustoff + Metall  Ostrava

Sortiment

•  Sádrokartony

•  Izolace

•  Minerální podhledy

•  OSB desky

•  Omítky

•  Zateplovací systémy

•  Stavební desky

•  Stavební chemie

•  Nářadí

Máte dotaz, kontaktujte nás

SÁDROKARTONY

Nabízíme sádrokartonové systémy Rigips a Knauf pro použití v interiérech u novostaveb nebo při rekonstrukcích bytů, rodinných domů, kanceláří a průmyslových staveb.
Při zvýšených požadavcích na pevnost desek můžete použít sádrovláknité  desky RigidurFermacell, VidiwallVidifloor nebo Brio, nebo sádrokartonovou desku Habito H .
Náročným podmínkám ve venkovním prostředí odolá deska  Aquapanel Outdoor a Powerpanel H2O.

 

 

IZOLACE

V nabídce máme všechny druhy izolací, které budete potřebovat k úspěšné realizaci jakékoliv stavby. Pomůžeme vám najít jejich vhodnou skladbu od půdy až po střechu. Kvalitní izolace ze skelných vláken Knauf Insulation jsou na špičkové kvalitativní úrovni. Jako pojivo je v nich použit materiál Ecose. Díky němu jsou nejen vysoce ekologické ale také velmi šetrné k životnímu prostředí a našemu zdraví.
Pro náročnější aplikace do podlah, provětrávaných i kontaktních fasád, ale také například zvukově izolačních sádrokartonových příček nabízíme produkty z čedičových vláken renomovaných světových výrobců Saint Gobain ( ISOVER )Knauf Insulation Rockwool.

 

MINERÁLNÍ PODHLEDY

Jednoduchým, rychlým, efektním i efektivním řešením stropů ve všech typech staveb jsou zavěšené podhledové systémy. Zlepšují akustické i estetické hodnoty místností a vhodně tak dotvářejí různorodé interiéry. Mohou být použity v běžných bytech a kancelářích stejně jako některé speciální druhy třeba v nemocnicích, plaveckých bazénech, školách a společenských sálech.
Nejčastěji používaným materiálem jsou desky ze specielně upravených minerálních vláken s rozličnou povrchovou úpravou v různých barevných variantách. Lze použít i varianty vyrobené z kovových nebo dřevěných materiálů. Předními světovými producenty těchto systémů jsou firmy Ecophon , Rockfon  , Knauf ceiling solutions a Eurocoustic s jejichž sortimentem vás rádi seznámíme.

 

OSB DESKY

Moderní a ekologický produkt pro nejširší použití v interiéru i exteriéru.
Tento plošný materiál lze skvěle využít jako nosný prvek u dřevostaveb nebo u střešníchstropních a podlahových konstrukcí.
Na pohled i dotek příjemný materiál se strukturou dřeva lze aplikovat v interiérech jako nášlapnou vrstvu podlah, pro výstavbu příčekpodhledů a výrobu nábytku.
Stavebníci jistě ocení využití OSB jako bednění, dočasného ohrazení staveniště, vybavení skladu nebo obalu.
K mání jsou u nás v tloušťkách 12 až 25 mm s hranami upravenými jako pero-drážka nebo s rovnou hranou.

OMÍTKY

Aby váš dům vypadal dlouho jako ze škatulky je třeba zvolit vhodný typ fasádní omítky.
Poradíme vám zdali zvolit materiál na bázi silikonu, silikátu nebo akrylátu. Budete si moci vybrat ze široké barevné škály předních výrobců Weber a Euromix.
Tyto omítky jsou dodávány již namíchané v probarvené formě, takže je lze přímo aplikovat na rovný podkladový povrch.

Suché maltové směsi
Můžete si vybrat z velmi kvalitních omítkových směsí na zdění, omítání, štukování a stěrkování.

ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY

Fasádní zateplovací systém sníží únik tepla z vašeho bytu, domu nebo chaty.
Zateplením fasády můžete také instalovat topný zdroj a topnou soustavu s nižším výkonem za nižší cenu, můžete zmenšit tloušťku zdí a získat obytný prostor navíc. V zatepleném prostoru vám bude v zimě i v létě mnohem příjemněji, jen se zaizolovaným domem můžete získat finanční dotaci.
Nabízíme certifikovaný zateplovací systém Weber včetně fasádních barev.

 

 

STAVEBNÍ DESKY

Voděodolné stavební desky Wedi jsou určeny pro mokré prostory a vnitřní stavbu.
Můžete je použít jako záklopy stropů a stěn v koupelnách a bazénech nebo ve stěnách a podlahách sprchových koutů či při obezdívání van a umyvadel nebo stavění odkládacích ramp. Výhodou je vodovzdornost, vysoká pevnost a tvarovatelnost.

STAVEBNÍ CHEMIE

tmely, lepidla, penetrační nátěry, vnitřní barvy a další produkty od firem Den Braven,   RokospolKnauf , Weber a Rigips jsou nepostradatelnou součástí jakékoliv stavby od drobných oprav až po realizace mnohamiliardových zakázek. Je důležité zvolit správný produkt pro konkrétní použití neboť jenom tak lze dosáhnout bezchybného výsledku.

 

NÁŘADÍ

Aby se dílo podařilo, potřebujete k ruce to správné nářadí. Nabízíme v kategorii profi nebo hobby celou škálu nářadí pro sádrokartonáře a fasádníky.